Z życia parafiiAktualności

Niedziela Palmowa ogłoszenia

| dodał:

W tym tygodniu dużo ogłoszeń

Męki Pańskiej 20.03 Ogłoszenia !!!

1.Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ.

2. Od dziś msze święte w dni powszednie o godz. 18.00. Spowiadamy Poniedziałek , Wtorek i Środę od godz. 17.30.

3.W Wielki Wtorek odwiedzamy osoby starsze i chore z komunią i spowiedzią wielkanocną w godz 9.00 – 12.00

4.Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta tzw. Krzyżma w Katedrze o godz 9.00 . W kościele Parafialnym Msza Wieczerzy Pańskiej o godz 18.00. Tego dnia wrócimy do starożytnej tradycji umycia nóg dla 12 mężczyzn. Przypominamy osobom proszonym o udział aby zająć miejsca z przodu na wyznaczonych krzesłach.

5.Wielki Piątek dzień ciszy postu i skupienia. Wspominamy chwile cierpienia , drogi krzyżowej i śmierci Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na „Ciemną Jutrznię” o godz 8.00 . O godz 9.00 swoją I spowiedź mają dzieci kl III. O godz 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz 18.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Metropolita Białostocki ks. Bp. Edward Ozorowski. W tym dniu spowiadamy w godzinach 9-11 i 15-16. Młodzież prowadzi adorację od 21 do 22.

6.Po Nabożeństwie rozpocznie się adoracja która potrwa do północy. Adorują poszczególne grupy. W tym dniu obowiązuje ścisły post.

7.Wielką Sobotę ciemna jutrznia o godz 8.00 zapraszamy. A pomiędzy 9 a 11.30 przerwa w adoracji na sprzątniecie kościoła i ubranie grobu.

8.W tym dniu święcimy pokarmy na stół wielkanocny wieś Topolany godz. 10, Hieronimowo 10.30 i Sokole godz 10 i Żednia 10.30 . W kościele święcenie od 12 do 19 tej. Po poświęceniu pokarmów zapraszamy do modlitwy Adoracyjnej przy grobie Pana Jezusa.

9.Nabożeństwo Wieczorne Wigilii Paschalnej o godz 21.00. Rozpoczynamy na podwórku modlitwą poświęcenia ognia. Przynosimy ze sobą świece. / Będzie też możliwość otrzymania specjalnie przygotowanych świec parafialnych. Świece będą miały pamiątkowe napisy z racji 1050 rocznicy chrztu polski i 100 lecia parafii. W czasie liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

10.Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Adoracja Młodzieży od zakończenia liturgii przez godzinę. Zapraszamy do adoracji grupy parafialne , dzieci , młodzież i służby mundurowe. Listy do zapisywania się na adorację wyłożone są na stoliku na ko ńcu kościoła.

11.Rezurekcja o godz 6.00 . Prosimy o przygotowanie Białej Procesji. Rozpoczynamy procesją rezurekcyjną do której serdecznie zapraszamy dzieci.

12.Msze święte tego dnia jeszcze o godz 9.30 i 11.00 . Ważne !!! W niedzielę wielkanocną i poniedziałek wielkanocny nie ma mszy wieczornych o godz. 18.00.

13.Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

14. Dziękujemy za bardzo liczny udział w Miejskiej Drodze Krzyżowej. Niesamowitą atmosferę i pomoc różnych osób w przygotowaniu i prowadzeniu nabożeństwa.

15.Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa!!!

Duszpasterze.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Opatrzności Bożej w Michałowie


Używasz bardzo starej przeglądarki internetowej.
Aby prawidłowo wyświetlić tą strone skorzystaj z jednej z wielu darmowych wspóczesnych przeglądarek.